«Код Да Вінчі» від Дена Брауна - історія з апокрифів
Є люди, які обожнюють все таємниче: захоплюючі пошуки, історії, які зрештою приводять в глухий кут, в яких доволі важко розібратись, де закінчуються факти та сміливі гіпотези і починається нестримна фантазія автора. Отож, якщо ви в цьому списку, то книга «Код Да Вінчі» Дена Брауна саме для вас.
Цю книгу називають найуспішнішим романом останнього десятиліття і найкращим сучасним бестселером. Тираж роману налічує мільйони, він був перекладений більш ніж як на 40 мов світу. У липні 2003 року, відома кінокомпанія «Сolumbia Pictures» викупила у автора за 6 мільйонів доларів права на екранізацію фільму. В Луврі навіть організували спеціальний тур по маршруту героїв книги, за скромну ціну – 130 доларів.
Ден Браун працює в модному сьогодні жанрі, що називається «інтелектуальний детектив». Його книги сповнені різними загадками історії та релігії, таємними товариствами, державними таємницями… Я не хочу відкривати інтригу книги, щоб не зіпсувати вам «смак» читання, але все ж мушу дещо сказати про зміст. Книга починається, зрозуміло, з вбивства. В Парижі, в Луврі, якийсь альбінос вбиває невинного дідуся. Поранений в живіт дідусь бігає по Луврі і повсюди залишає секретні знаки: то біля картини Мони Лізи, то ще десь. Ну а потім, роздягається догола, малює собі на грудях хрест, розкидає руки-ноги і помирає. Початок – фантастичний. Далі ще цікавіше… До розмальованого кров'ю тіла дідуся викликають всесвітньовідомого американського експерта з символів Роберта, тут-таки опиняється ще одна відома особа – чарівна француженка Софі, що в результаті виявляється онучкою вбитого. З цього моменту і починається все цікаве: розгадування зашифрованих знаків, символів, пошук Грааля… це все ви вже почитаєте самі…
Так в чому ж популярність цієї книги? Може, в словах «символ», «Грааль», «Леонардо да Вінчі», «Марія Магдалена»? Що таке «Святий Грааль»? З одного боку всі вони такі відомі, а з іншого, в них приховане якесь таємниче значення. І це заворожує. Основу роману складає історія з апокрифів – неканонічних євангілій, що вважаються єретичними і забороняються церквою. Це історія, де Ісус Христос – чоловік, а Марія Магдалена – його жінка і улюблений апостол, історія їх нащадків… Протягом всієї історії християнства Христа намагаються зробити простою людиною, хоч і великим вчителем, реформатором. Але в чому ж тоді сенс життя людства? Адже з Біблії ми всі знаємо, що завдяки своїй Божественній Природі Ісус віддав себе на муки і дарував людству спасіння і вічне життя. Вся віра на Землі основана на фабрикації. В будь-якій релігії Бог описується через метафори, алегорії, перебільшення… Проблеми виникають тоді, коли ми починаємо сприймати ці метафори буквально. Такі проблеми можуть виникнути і у читача цього роману. Ден Браун легковажно грається з текстом Біблії, видаючи здогади за істину без жодного пояснення, цей ерудований американець забезпечує собі популярність, забуваючи про наївність і довірливість читача.
За статтю спасибі. Чесно і добросовісно намагалася прочитати книжку, вистачило мене сторінок на 20. Можливо обрала неправильний час і місце. Але я ще до неї доберусь).
Мені не подобається тільки тематика книги і саме зухвальство автора, якій дозволяє собі гратися такими темами. А рецензія дуже ок) І структура, і створення інтриги, і поетика) Коротше, молодець)
Гарна рецензія, але є одне "але". Цитую дослівно
==>не хочу відкривати інтригу книги, щоб не зіпсувати вам «смак» читання, але все ж мушу дещо сказати про зміст.
==>Основу роману складає історія з апокрифів – неканонічних євангілій, що вважаються єретичними і забороняються церквою. Це історія, де Ісус Христос – чоловік, а Марія Магдалена – його жінка і улюблений апостол, історія їх нащадків…
Я згоден, що така заява може привернути деяких читачыв, проте для цього знадобилося "злити" половину інтриги. Котру ви не хотіли розкривати)))))